21 najlepszych horrorów na Netflix w tej chwili.

21 najlepszych horrorów

Od klasyków, takich jak Christine, po nowoczesne klejnoty, takie jak TO, Netflix oferuje obecnie wiele horrorów.
21 najlepszych horrorów

Przerażające filmy są idealne na przerażające czasy: jeśli uważasz, że to sentyment, to Netflix Cię zainteresuje.

Od filmów fabularnych i adaptacji Stephena Kinga, po klasyki definiujące gatunek, kultowe thrillery i psychologiczne dziwactwa – na platformie każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas gdy najprawdopodobniej znajdziesz stosunkowo najnowsze hity, takie jak “Ciche miejsce” czy “TO” na platformie, istnieje również kilka starszych klejnotów – takich jak kultowy horror American Psycho.

Aby rozwiązać problem z wyszukaniem odpowiedniego tytułu, wybraliśmy teraz jedne z najlepszych horrorów w serwisie Netflix. I uwaga: można się przestraszyć:

21 najlepszych horrorów

American Psycho (2000)

21 najlepszych horrorów
“American Psycho” to filmowa adaptacja powieści B. E. Ellisa. Powieści kontrowersyjnej, brutalnej i przez niektórych uznawanej za wulgarną. Wbrew pozorom, fabuła nie opiera się na przemocy. Opowiada ona historię młodego Amerykanina, żyjącego w latach osiemdziesiątych. Patrick Bateman (Christian Bale) jest młodym, obiecującym biznesmenem. Jest także psychopatą. Człowiekiem pozbawionym sumienia, zdolnym do zbrodni, łamania wszelkich ograniczeń. Jest bogaty, dobrze zorganizowany.

Perfekcjonista, charakteryzuje się dbałością o szczegóły. Zaczyna zabijać. Jest niezwykle inteligentny, więc z powodzeniem udaje mu się unikać odpowiedzialności. Dzięki starannym przygotowaniom i dokładnym planom wszystko idzie po jego myśli. Detektyw (Willem Dafoe), prowadzący sprawę zabójstwa jednej z jego ofiar stara się odnaleźć mordercę.

Obejrzyj American Psycho na NETFLIX

Perfekcja (2018)

21 najlepszych horrorów

“Perfekcja” stała się tematem numer jeden podczas zeszłorocznego festiwalu Fantastic Fest. To prawdziwa uczta dla fanów eleganckich i trzymających w napięciu filmów grozy, które fundują widzowi emocjonalną jazdę bez trzymanki. Kiedy borykająca się z problemami osobistymi instrumentalistka Charlotte (Allison Williams) odnajduje Elizabeth (Logan Browning), wschodzącą gwiazdę ze swojej dawnej szkoły, obie artystki wkraczają na mroczną ścieżkę, co ma dla nich szokujące konsekwencje.

Obejrzyj Perfekcja na NETFLIX

Apostoł (2018)

21 najlepszych horrorów

Rok 1905. Pewien mężczyzna samotnie podejmuje się misji uratowania swojej siostry z rąk przerażającej sekty zamieszkującej odizolowaną od świata wyspę.

Obejrzyj Apostoł na NETFLIX

TO (2017)

21 najlepszych horrorów

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Obejrzyj TO na NETFLIX

21 najlepszych horrorów

Hush (2016)

21 najlepszych horrorów

Głuchoniema pisarka staje się, we własnym domu, obiektem prześladowań zamaskowanego mężczyzny.

Obejrzyj Hush na NETFLIX

Niepokój (2007)

21 najlepszych horrorów

Po śmierci ojca, Kale Brecht (Shia LaBeouf) staje się ponury, zamknięty w sobie i zaczyna sprawiać kłopoty. Wkrótce za swoje przewinienia zostaje skazany przez sąd na areszt domowy. Jego matka, Julie (Carrie-Anne Moss), pracuje dzień i noc na utrzymanie swoje i syna, lecz spotyka ją tylko obojętność. Kale, zamknięty w czterech ścianach podmiejskiego domu, zaczyna podglądać sąsiadów. Jeden z nich wydaje się być seryjnym mordercą. Ale czy te podejrzenia nie są po prostu wytworem bujnej wyobraźni?

Obejrzyj Niepokój na NETFLIX

Under the Shadow (2016)

21 najlepszych horrorów
Shideh (Narges Rashidi), to młoda mama i studentka, która zostaje wydalona z uczelni za zaangażowanie w aktywizm lewicowy. Porewolucyjne wymogi rządu nakazują jej noszenie hidżabu, a sąsiedzi z trudem tolerują fakt, że prowadzi samochód. Jej mąż, lekarz wojskowy, zostaje oddelegowany na terytorium najcięższego sporu wojennego.
Pogrążona w apatii, skłócona z życiem kobieta zatraca się w samotności. Nawet obecność córki bardziej ją frustruje niż cieszy. Chcąc poukładać swoje życie kobiety wprowadzają się do tajemniczego domu, który okazuje się być nawiedzony.

Obejrzyj Under The Shadow na NETFLIX

21 najlepszych horrorów

Annabelle: Narodziny zła (2017)

21 najlepszych horrorów

Annabelle powraca! Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza – Annabelle.

Obejrzyj Annabelle: Narodziny zła na NETFLIX

Ciche miejsce (2018)

21 najlepszych horrorów

„Ciche miejsce” to wstrząsająca opowieść o czteroosobowej rodzinie Abbotów zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy, bez używania słów, czy choćby najmniejszego dźwięku. Całe ich życie, życie w ciągłym, nieprzerwanym napięciu, koncentruje się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnych dźwięków. Każdy bowiem może okazać się dla nich śmiertelny, po tym, jak tajemnicze istoty – reagujące na każdy dźwięk – zagrażają przetrwaniu ludzi. Jeśli cię usłyszą, wytropią cię…

Obejrzyj Ciche miejsce na NETFLIX

21 najlepszych horrorów

Nie otwieraj oczu (2018)

Tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację i pewna jest tylko jedna rzecz — gdy to zobaczysz, odbierzesz sobie życie. W tej sytuacji Malorie mierzy się z nieznanym, próbując przy tym ocalić w sobie miłość i nadzieję. Wkrótce musi uciekać z dwójką dzieci w dół zdradliwej rzeki do jedynego miejsca mogącego zapewnić im schronienie.

Jednak aby mieć szansę na przeżycie, uciekinierzy muszą odbyć całą dwudniową podróż z zasłoniętymi oczami. W roli głównej występuje nagrodzona Oscarem Sandra Bullock. Towarzyszą jej inne gwiazdy, w tym Trevante Rhodes, Sarah Paulson i John Malkovich. Reżyserką trzymającego w napięciu thrillera “Nie otwieraj oczu” jest laureatka Oscara Susanne Bier.

Obejrzyj Nie otwieraj oczu na NETFLIX

Ładunek (2017)

Po wybuchu epidemii w całej Australii, ojciec szuka osoby, która mogłaby chronić jego córkę.

Obejrzyj Ładunek na NETFLIX

Kwarantanna (2008)

Reporterka telewizyjna Angela Vidal (Jennifer Carpenter) i operator kamery (Steve Harris) zostają przydzieleni do spędzenia nocnej zmiany z jednostką straży pożarnej Los Angeles. Wraz za rutynowym wezwaniem wyjeżdżają do niewielkiego budynku mieszkalnego, w którym jest już policja, a z jednego z mieszkań dochodzą mrożące krew w żyłach krzyki. Jak się wkrótce dowiadują, jedna z mieszkanek została zakażona czymś nieznanym.

Kiedy kilku brutalnie zaatakowanych mieszkańców usiłuje wydostać się z budynku wraz z ekipą telewizyjną, okazuje się, że departament kontroli chorób zakaźnych właśnie objął budynek kwarantanną. Dostęp do telefonów, Internetu, telewizji i telefonów komórkowych został odcięty, a funkcjonariusze nie przekazują żadnych informacji zamkniętym wewnątrz.

Kiedy kwarantanna zostaje ostatecznie zniesiona, jedynym dowodem na to, co się wydarzyło jest taśma z nagraniem ekipy telewizyjnej.

Obejrzyk Kwarantanna na NETFLIX

Cam (2018)

Alice robi kamerkowe pokazy, mając obsesję popularności w Internecie. Gdy kolejny raz nie udaje jej się zalogować na swój profil, odkrywa, że ma swoją replikę.

Obejrzyj Cam na NETFLIX

21 najlepszych horrorów

Verónica (2017)

21 najlepszych horrorów
Madryt, lata 90., komisariat policji, środek nocy. Pełniący dyżur funkcjonariusze odbierają telefon. W słuchawce słychać głos przerażonych dzieci, alarmujących policjantów o obecności w ich mieszkaniu dziwnych zjawisk. Dwa dni wcześniej ich najstarsza siostra, Verónica, brała udział w seansie spirytystycznym, który urządziła z koleżankami z liceum.

Nieświadomie otworzyła drzwi czemuś nadprzyrodzonemu i niewytłumaczalnemu, co kilka godzin później wtargnęło do ich mieszkania, wymknęło się spod kontroli i stało się niezwykle groźne.Film inspirowany prawdziwą historią z niewytłumaczalnym zakończeniem, która wydarzyła się w Madrycie na początku lat 90. Tajemnica, jaką w sobie kryła, do dzisiaj nie została rozwiązana. 

Obejrzyj Verónica na NETFLIX

1922 (2017)

Rolnik przyznaje się do zabójstwa żony, jednak ta śmierć stanowi raptem początek makabrycznej historii. Film na podstawie opowiadania Stephena Kinga.

Obejrzyj 1922 na NETFLIX

Noc oczyszczenia (2013)

21 najlepszych horrorów

Niedaleka przyszłość. Nowy ustrój polityczny, zwany “The New Founding Fathers of America”, stara się kontrolować epidemię przemocy i przestępczości poprzez wprowadzenie ścisłego stanu wojennego. Najnowszym pomysłem na pokonanie agresji wśród społeczeństwa jest eksperyment zwany “czystką”, który gwarantuje obywatelom, że raz do roku przez 12 godzin morderstwo staje się całkowicie legalne.

Obejrzyj Noc oczyszczenia na NETFLIX

Christine (1983)

21 najlepszych horrorów
To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył Christine i zdecydował, że musi należeć do niego. Zafascynowany, nie słuchał ostrzeżeń najlepszego przyjaciela ani swojej dziewczyny, która go w końcu opuściła, pokonana przez rywalkę. Rodzice, przyjaciele i wrogowie Arniego przekonali się, co znaczy stanąć na drodze mściwej i bezlitosnej Christine. Christine to nie kobieta. To siejący zło i śmierć samochód – widmo.

Obejrzyj Christine na NETFLIX

Zaproszenie (2015)

Will (Logan Marshall-Green) i Eden (Tammy Blanchard) byli kochającym się małżeństwem. Gdy ich syn Ty (Aiden Lovekamp) tragicznie zmarł, kobieta zniknęła na dwa lata, po czym nagle powróciła z nowym mężem Davidem (Michiel Huisman). Odmieniona Eden jest pełna chęci odbudowania zerwanych niegdyś relacji z przyjaciółmi i byłym mężem, których zaprasza na kolację. Will zaczyna podejrzewać, że była żona i jej nowy partner nie mają dobrych intencji wobec swoich gości. 

Obejrzyj Zaproszenie na NETFLIX

Anihilacja (2018)

Lena (Natalie Portman), biolożka i była żołnierka, próbuje rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojego męża w Strefie X — nieprzyjaznym i tajemniczym miejscu rozciągającym się wzdłuż amerykańskiego wybrzeża — dlatego dołącza do grupy śmiałków, którzy zamierzają zajrzeć do jej wnętrza. Na miejscu członkowie ekspedycji odkrywają niespotykane w normalnym świecie piękne krajobrazy i stworzenia, które zagrażają ich życiu oraz potrafią wpłynąć na ich umysł.

Obejrzyj Anihilacja na NETFLIX

Sinister (2012)

Najnowszy horror producenta serii Paranormal Activity oraz scenarzysty i reżysera “Egzorcyzmów Emily Rose”. Dom na przedmieściach. Ellison (Ethan Hawke), autor powieści sensacyjnych, wprowadza się tu z rodziną. Na strychu znajduje taśmy, kroniki filmowe poprzednich mieszkańców. Zapis ich życia i śmierci. Morderstwa powtarzają się tu od lat. Wszystkie zbrodnie coś łączy. Ellison chce rozwiązać zagadkę.

Ciekawość jest silniejsza niż strach, aż do momentu kiedy zło zapisane na taśmach, staje się rzeczywistością i zagraża już nie tylko jemu, ale także jego rodzinie.

Obejrzyj Sinister na NETFLIX

Opiekunka (2017)

Pewnej nocy Cole odkrywa, że jego seksowna opiekunka należy do sekty satanistycznej. Jej członkowie zrobią wszystko, by utrzymać to w tajemnicy.

Obejrzyj Opiekunka na NETFLIX

Wszelkie opisy pochodzą z serwisu Filmweb.pl

Erzet

www.siedliskostrachu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: