BloodRayne, nowy wydawca przejmuje tytuł.

Ziggurat Interactive ogłosiło zakup praw do kilku starszych marek Majesco Entertainment. Jednym z tytułów, które otrzymały w ten sposób nowego właściciela, jest BloodRayne.

Od pewnego czasu branżę gier ogarnia nostalgia za tytułami sprzed lat. Niedawno wyszły remake’i Resident Evil 2 i 3, a ostatnio zapowiedziano też ulepszone wydania Tony’ego Hawka i Mafii. Dużo wskazuje na to, że nową wersję dostanie też BloodRayne.

Ziggurat Interactive pochwaliło się właśnie zakupem praw do paru starych tytułów; wśród nich jest hit sprzed lat, krwawa gra akcji BloodRayne. Wydawca ogłosił, że ma zamiar wskrzesić półwampirzycę.

Nawiązana została współpraca z twórcami obydwu odsłon serii, czyli studiem Terminal Reality. Niestety nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące tego, na czym będzie polegać odnowienie cyklu: wydawca wspomina o unowocześnionej wersji gry na PC, choć nie wyklucza rozbudowy marki.

Na razie jest za wcześnie na mówienie o konkretach, niemniej i tak zapewne cieszy informacja, że coś jest już robione w tym kierunku.

Pierwsza odsłona BloodRayne zadebiutowała w 2002, a kolejna część trafiła do rąk graczy dwa lata później. W 2011 powstało także BloodRayne: Betrayal, choć produkcja nie była pełnoprawną kontynuacją cyklu.

ZA: planetagracza.pl

Fabuła

Akcja ma miejsce w 1933 i 1938 roku, tuż przed II wojną światową. Jako agent Brimstone Society Rayne odwiedza wiele miejsc (małe bagniste miasteczko w Luizjanie, nazistowską fortecę w Argentynie i stare zamczysko w Niemczech), by zmierzyć się z nadnaturalnymi potworami i nazistowską armią.

Postacie z BloodRayne

Rayne
Rayne jest główną bohaterką obu gier. Jest ona krwiożerczą amerykańską dhampirzycą, urodzoną ok. 1915-1916 po tym, jak jej matka została zgwałcona przez jej wampirzego ojca, Kagana. On zamordował później całą rodzinę jej matki, więc jedynym członkiem rodziny, do którego mogłaby się zwrócić Rayne, był on. To nie był akt okrucieństwa, lecz jego sposób postępowania ze wszystkimi dhampirami, które „stworzył”. Po to, by ludzie się nie zbuntowali i nie użyli przeciwko nim ich naturalnych słabości słońca, świętych przedmiotów i wody.

Jürgen Wulf i Gegengeist Gruppe (GGG)
Główny przeciwnik w grze BloodRayne, Jürgen Wulf, był fikcyjnym Niemieckim oficerem, który uciekł do Ameryki Południowej, by uniknąć kary za swe zbrodnie podczas II wojny światowej.

Utworzył Gegengheist Gruppe (GGG), grupę, która miała za zadanie udostępnienie Hitlerowi nadnaturalnych mocy przez użycie okultystycznych metod, konkretnie przez odnalezienie i złożenie szczątków Beliara.

Pomimo podeszłego wieku, Wulf posiadał nadludzką siłę i moce dzięki temu, że spędził ostatnie 30 lat swego życia, systematycznie wyszukując i implantując szczątki Beliara do swego ciała. W czasie, gdy działa się akcja gry BloodRayne, Wulf posiadał następujące części ciała Beliara: oko, rękę, żebra i zęby (więcej o nich w części artykułu poświęconej Beliarowi).

Pomimo jego mocy, Rayne zakończyła jego życie, odcinając mu głowę pod koniec gry, kończąc tym samym GGG.

High Priest Von Blut
Nazywał siebie Wysokim Kapłanem Thule i nosił białą szatę z kapturem podobnym do kapturów członków Ku Klux Klanu. Wierzył, że rasa aryjska to potomkowie mieszkańców Atlantydy i że Beliar był ich wielkim przywódcą, który został rozerwany na kawałki podczas zniszczenia Atlantydy, co było jednak tylko złudzeniem.

Mimo że nie miał żadnych nadnaturalnych ulepszeń jak inni członkowie GGG, jego ambona była opancerzona, mogła poruszać się na szynie biegnącej wzdłuż pomieszczenia i była zaopatrzona w karabin maszynowy Maxim. Nazwisko Von Bluta znaczy po niemiecku „krew”.

Infantry General D. Mauler
Brutal, jego siła fizyczna została w dużym stopniu zwiększona przez nazistów. Był dwa razy większy od normalnego człowieka i pokryty różnymi cybernetycznymi ulepszeniami. Powiedział Rayne prawdę o Beliarze, dodając, że Von Blut nie wiedział nic poza kłamstwami. Mauler używał tylko swojej fizycznej siły (potrafił zmiażdżyć swoim uderzeniem betonową ścianę lub kolumnę), nie posiadał żadnego rodzaju broni palnej.

Dr Báthory Mengele
Znana też jako the Butcheress, była tą, która karmiła Daemity więźniami i niektórymi swoimi własnymi żołnierzami. Była również dumna z bycia potomkinią Elżbiety Bathory. Báthory walczyła, używając piły i wielkiego szpikulca zamocowanych na jej przedramieniach, tak jak ostrza Rayne.

Kommando
Tajemniczy oficer GGG, zamknięty od stóp do głów w metalowym pancerzu, który nigdy nie wymówił ani słowa i nie pokazał swojej twarzy.

Sigmund i Simon Kreiger
Znani także jako Bliźnięta Doppelgänger, para narcystycznych identycznych bliźniaków. Urodzili się połączeni ramieniem, jednak później ich rozdzielono, przez co każdy z nich miał po jednym ramieniu. Każdy z nich walczył metalowymi swastykami. Biegali nienaturalnie szybko dookoła kolumn, za którymi się chowali. Byli oni zaintrygowani pięknem, umiejętnościami i ciętym językiem Rayne, i byli bardziej zainteresowani flirtowaniem z nią niż walką.

Mynce
Tybetańska dhampirzyca z Brimstone Society, miała takie same umiejętności jak Rayne i była tą, która swoim doświadczeniem pomogła Rayne w wykonaniu jej pierwszej misji (dała jej również harpun, który szybko stał się ważną bronią w jej arsenale).
Na początku pierwszej części BloodRayne Mynce i Rayne znalazły się w Luizjanie, by zbadać, co powoduje groteskowe mutacje u mieszkańców. Pod koniec misji, gdy Mynce pilnowała mauzoleum patrzyła na żabę, została zaatakowana od tyłu przez pająkopodobnego potwora zwanego Maraisreq.
Potwór połknął ją żywcem i oddalił się w nieznanym kierunku, zanim Rayne zdążyła zareagować. Od tego momentu Mynce uznawali ją za martwą.

Hedrox the Infinite
Hedrox to starożytny i potężny wampirzy wódz. Nie był jak większość wampirów podobny do człowieka, lecz miał bardziej zwierzęcą sylwetkę, czarne futro i łapy z długimi pazurami. Tak jak „zdziczałe wampiry” (które opanowały niemiecki zamek) należał on do nowogwinejskiej rasy wampirów, dawno temu odciętej od świata.

Beliar
Według gry Beliar był pierwszym władcą piekła, jednak strącił go z tronu upadły anioł zwany Mefisto (lub Mefistofeles). Został rozdarty na kawałki, a jego ciało zostało rozrzucone po całej Ziemi jako piekielne relikwie. Imię Beliara pochodziło od wspomnianego w Biblii demona Beliala.

Erzet

www.siedliskostrachu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: