Ciekawostki #2 – Jeszcze ciekawsze.

ciekawostki

Dzisiaj kolejna część ciekawostek, jeśli poprzednia wam się spodobała, to tutaj też nie będziecie się nudzić. Jeśli jeszcze nie widzieliście tej serii to zapraszamy do poprzednich ciekawostek.

ciekawostki

Uśpiony obóz (1983) miał wiele różnych tytułów w zależności od kraju. Oto niektóre z nich:

Koszmarne wakacje, piekielny obóz (Japonia)
Złowrogi obóz (Brazylia)
Letnia masakra na obozie (Francja)
Anioł Śmierci (Węgry)
Krwawe lato (Niemcy)

Twórcy filmu bardzo chcieli, aby Sally Field zagrała Alice Hardy w piątek 13 (1980), po tym, jak pomyślnie przeszła przesłuchanie do tej roli. Field, która była już wtedy dobrze znaną aktorką, ostatecznie odrzuciła tę rolę.

Chociaż akcja filmu Szczęki (1975) rozgrywa się w środku lata, zdjęcia do filmu rozpoczęto na początku maja 1974 roku, aby uniknąć strajku aktorów zaplanowanego na 1 lipca tego roku. Jeśli przyjrzysz się uważnie kilku scenom, zobaczysz drzewa bez liści, a temperatura wody była niższa niż oczekiwano.

W filmie Dzieci kukurydzy (1984) mężczyzna pracujący na lokalnej stacji benzynowej ma psa o imieniu „Sarge”. Ten sam aktor R.G. Armstrong, nazywa się Sarge we wcześniejszym horrorze Evilspeak (1981).

Reżyser Jeff Lieberman stwierdził, że pomimo opinii wielu recenzentów, którzy twierdzili, że Just Before Dawn (1981) był inspirowany filmami Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974) i Wzgórza mają oczy (1977), nie widział żadnego filmu przed rozpoczęciem zdjęć.

Oryginalny tytuł Smakosz (2001) brzmiał „Here Comes the Boogeyman”. Kiedyś był to najbardziej dochodowy film, jaki kiedykolwiek został wydany w weekend pierwszomajowy. Rekord ten został pobity w 2003 roku przez jego własną kontynuację Smakosz 2.

MeatLocker, klub fetyszowy z filmu Hellbent (2004), to w rzeczywistości kościół w prawdziwym życiu. Kręcenie scen często kończyło się późno w sobotnie wieczory, a załoga musiała spieszyć się, aby zdjąć wszystkie wiszące gumowe zwłoki przed niedzielnym nabożeństwem.

Reżyser Blady strach (2003), Alexandre Aja, powiedział, że scena, w której Marie ukrywa się przed zabójcą w toalecie na stacji benzynowej, miała oddać hołd jednemu z tych samych ludzi w Maniak (1980).

Freddy nie żyje: Koniec koszmaru (1991) to pierwszy film z serii „Koszmar z ulicy Wiązów”, w którym nie ma młodych dziewczynek skaczących na skakance i śpiewających rymowankę Freddy’ego.

Aktorka, która gra Nicę w Klątwa laleczki Chucky (2013), Fiona Dourif jest prawdziwą córką Brada Dourifa, który jest głosem Chucky’ego we wszystkich seriach filmu.

Erzet

www.siedliskostrachu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: