FilmSteria 2 – Festiwal Filmów Grozy.

FilmSteria

Festiwal Filmów Grozy ,,FilmSteria” to konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich, który umożliwia młodzieży rozwój umiejętności filmowych ukierunkowanych w gatunku grozy oraz jednoczenie młodych pasjonatów przemysłu filmowego.

Inicjatywa o charakterze edukacyjnym daje możliwość włączenia się  w wielorakie warsztaty z reżyserami, aktorami, scenarzystami i filmoznawcami, czy projekcje kinowe. Współpraca projektu z kadrą branży artystycznej i liczne wyzwania stawiane uczestnikom gwarantują nabycie doświadczenia, rozwój kompetencji kluczowych i niezapomniane wrażenia.

Zadaniem jest nagranie krótkometrażowej produkcji trwającej maksymalnie 12 minut, oczywiście w tematyce grozy. W obecnej sytuacji przebieg konkursu się zmienia, pozostaje jednak data. Festiwal odbędzie się 28 i 29 maja – nie w Kinie Pałacowym, Centrum Kultury ZAMEK i XII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, ale w internecie. Termin zgłoszeń zostaje przedłużony do 12.05, a żeby zachęcić uczestników do tworzenia swoich produkcji w ramach akcji #zostańwdomu dodana została 13 kategoria – „Film zrealizowany w domu”.

Formuła online obfita będzie w mnóstwo niespodzianek, ale nie zabraknie stałych punktów programu – projekcji filmów konkursowych, warsztatów i wykładów z filmowcami oraz upiornej gali finałowej.

Szczegóły festiwalu możecie poznać przechodząc na stronę organizatorów: Festiwal filmów grozy

Erzet

www.siedliskostrachu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: