Ludzka Stonoga. Nie żyje gwiazdor filmu.

Ludzka Stonoga

Największym osiągnięciem filmowym jaki stworzył Tom Six jest bez wątpienia mrożący krew w żyłach horror “Ludzka Stonoga” w którym zagrał niemiecki aktor Dieter Laser.

Dieter Laser, który zagrał złego dr. Heitera, a następnie powrócił, by zagrać nową postać Billa Bossa w Ludzkiej stonodze III. Niestety, dowiedzieliśmy się smutnych wiadomości za pośrednictwem kanałów społecznościowych aktora, że ​​Laser zmarł 29 lutego 2020 roku.

Jestem totalnie zaskoczony śmiercią Dietera. Był siłą natury, wyjątkowym człowiekiem i ikonicznym aktorem. Jestem cholernie dumny, że razem tworzyliśmy popkulturę. Chciałbym zrobić z nim więcej filmów. Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu, będziesz zawsze żył na ekranie!

Laser zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na Austin Fantastic Fest w 2009 roku za rolę w filmie Ludzka stonoga, dzięki czemu absurdalne przesłanie przerodziło się w przerażający horror. Zdobył także nagrodę Fright Meter Award dla najlepszego aktora w 2010 roku. Wiele lat wcześniej Laser zdobył niemiecką nagrodę filmową za najlepszą rolę głównego aktora za rolę Johna Glückstadta w 1975 roku.

Biografia aktora na IMDb opisuje jego karierę aktorską: „Po 14 pełnych pasji latach na scenie oraz jako współzałożyciel i członek zarządu najsłynniejszego niemieckiego teatru Schaubuehne w Berlinie postanowił zostać freelancerem i dostał swoją pierwszą pracę w kinie: tytułową rolę w John Glueckstadt. Za ten występ zdobył Złotą Nagrodę Niemiecką. Od tego czasu, oprócz niezliczonej liczby gościnnych występów na najważniejszych scenach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu, w takich przedstawieniach jak Don Juan, Valmont, Peer Gynt, Macbeth, Captain Ahab itp.

Dieter Laser grał w około 65 filmach, udało mu się zagrać z gwiazdami kina, takimi jak Burt Lancaster, Julie Christie, Donald Sutherland, Glenn Close, John Malkovich itp. ”

Laser był ostatnio widziany w horrorze z listopada 2017 roku, a jego poprzednie filmy to I Am the Other Woman (2006), Baltic Storm (2003), Big Girls Don’t Cry (2002), The Ogre (1996), Conversation with the Beast (1996), The Man Inside (1990), Don Kichot’s Children (1981), The Elixirs of the Devil (1976) i The Lost Honor of Katharina Blum (1975).

Dieter Laser miał 78 lat.

Erzet

www.siedliskostrachu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: