“Sputnik”– Rosyjski Horror SF

Akcja filmu “Sputnik” rozgrywa się w 1983 roku. Radziecki bohater, kosmonauta Weszniakow (Piotr Fiodorow), jako jedyny przeżywa tajemniczą katastrofę statku kosmicznego. Bohater nie pamięta, co zaszło w przestrzeni kosmicznej. Badania wykonane w tajnym laboratorium wykazują, że kosmonauta przetransportował we własnym ciele obcy organizm. Neurofizjolog Tatiana Klimowa (Oksana Akinszina) próbuje uratować kosmonautę oszczędzając jednocześnie obcego. Niedługo jednak trzeba czekać, aby tajemniczy organizm wyrwał się spod kontroli i zaczął siać śmierć oraz grozę w centrum badawczym.

Rosjanie polubili ostatnio science fiction równie mocno jak Chińczycy. Rosyjskie produkcje sci-fi od kilku już lat doskonale sprzedają się za naszą wschodnią granicą. My zwłaszcza dobrze wspominamy całkiem udany film o kosmosie „Salut 7” z 2017 roku.

2020 rok Rosjanie zaczęli od kontynuacji „Przyciągania” (Invasion), a już trzy miesiące później na ich ekranach miał zabłysnąć napis „Sputnik”. Niestety z powodu pandemii zamiast do kin, film ten zdecydowano się wydać w formie cyfrowej. W Rosji zadebiutuje 23 kwietnia. Film “Sputnik” określany jest mianem horroru scifi i przeznaczony został dla widzów w wieku powyżej 16-stu lat. Za reżyserię filmu odpowiada Egor Ebramenko, dla którego będzie to pełnometrażowy debiut.

Fabuła filmu wskazuje produkcję czerpiącą nieco z „Obcego” R. Scotta i nawiązującą do filmu „Life”. Poniższe zwiastuny zapowiadają trzymającą w napięciu produkcję. Niecierpliwie oczekujemy premiery, niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jakiej formie film trafi do polskich odbiorców.

W obsadzie aktorskiej zobaczymy m.in. Oksanę Akinszinę, Piotra Fedorowa, Antona Wasiliewa, Pawela Ustinowa oraz Fiodora Bondarczuka.

ZA: alienhive.pl

Erzet

www.siedliskostrachu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: