W co grać w czasie pandemii koronawirusa?

W dniu dzisiejszym przedstawiam wam gry dzięki którym możecie zabić nudę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

DAYZ

W tej grze tajemniczy wirus zamienił większość populacji na Ziemi w agresywne stwory a’la zombie. Gracz łączy elementy horroru i survivalu. Nie jest to ten sam klimat, co w serii Resident Evil, ale fani wiartualnych epidemii na pewno znajdą tu coś dla siebie.


LEFT 4 DEAD

“Zielona grypa” jest bohaterem drugiego planu w Left 4 Dead. Ta zamienia ludzi w agresywne zombie, a naszym zadaniem jest przede wszystkim ocalenie. Pierwszoosobowa gra akcji to połączenie kooperacji i survival horroru. Choć ma już ponad 10 lat, wciąż trzyma w napięciu.


PATHOLOGIC 2

Akcja Pathologic 2 przenosi nas do niewielkiego miasteczka, którego mieszkańcy cierpią z powodu tajemniczej plagi. Gracze wcielają się w młodego chirurga, który ma 12 dni na rozwiązanie zagadki i powstrzymanie całej zarazy. Świetny pomysł, ograniczony czas i wyjątkowo ciekawa historia. Grę można przechodzić kilkukrotnie, bo ma różne zakończenia.


SERIA RESIDENT EVIL

Cała seria opiera się na kolejnych wirusach oraz walki z zainfekowanymi. Bohaterowie to mieszkańcy Racoon City, którzy powstrzymują zmutowane wirustem T bestie. Jak się okazuje, za całe zamieszanie odpowiedzialna jest korporacja Umbrella. Główne części gier z serii Resident Evil należą do gatunku survival horroru, gdzie bohaterów obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Capcom przetarł szlak dla twórców gier właśnie z tego gatunku.


A PLAGUE TALE: INNOCENCE

Tym razem nie mamy do czynienia z hordami zombie, a przenosimy się do XIV-wiecznej Francji, gdzie panuje epidemia czarnej śmierci. Amicia i jej pięcioletni brat Hugo starają się przetrwać i umknąć Inkwizycji, która z niewiadomych przyczyn podąża śladem chłopca. Z widoku trzeciej osoby gracze muszą przemierzać ukradkiem duże lokacje i trzymać się blisko światła, by bohaterów nie dopadły przenoszące chorobę szczury.


DYING LIGHT

W grze wcielamy się Kyle’a Crane’a, który pracuje dla fikcyjnej organizacji Globalnego Resortu Epidemologicznego. Z widoku pierwszej osoby przemierzamy dachy opustoszałego przez zombie miasta. Celem naszego bohatera jest odnalezienie lekarstwa na chorobę męczącą ludzkość. Gra od polskiego studia łączy w sobie crafting, motyw zombie, przetrwania i horroru. Dużą przyjemność daje eksploracja świata, a wątek fabularny jest bardzo dobrze napisany.


DAYS GONE

Kolejna wariacja na temat tajemniczego wirusa, który przemienił część ludzkości w bezmyślne zombie. Days Gone polega jednak przede wszystkim na eksploracji i rozwijania wątku głównego niż mocnego survivalu. W dwa lata po globalnej pandemii wirusa wcielamy się w jednego z ocalałych. Nie staramy się jednak dokonać czegoś wielkiego, a jedynie przetrwać w odmienionym świecie.


THE LAST OF US

Kolejny raz nie doświadczymy tutaj hord zombie. Twórcy gry tworzą potwory z… ocalałych ludzi. Wcielamy się bowiem w dwójkę bohaterów, którzy przeżyli tajemniczą zarazę. Zdziesiątkowana ludzkość walczy między sobą o jedzenie, bezpieczną kryjówkę i broń. To zdecydowanie najlepsza gra na PS3 i najpiękniejszy produkt na konsolę tamtej generacji.

Erzet

www.siedliskostrachu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: